Тарифи 3G провайдерів - скільки мегабайт Інтернету?

09.07.2012

Тарифи - це найважливіший інструмент провайдера для отримання регулярних, а тому найбільш привабливих доходів. Зазвичай провайдери пропонує 3 типи тарифів - без абонплати, з включеним трафіком і безлімітні. Зараз багато хто так само пропонують 3G тарифні плани з оплатою за дні використання. Головне - вибрати такий тариф, по якому ви не будете переплачувати щомісяця.
 
У чому головний секрет вибору тарифу? У розумінні власних потреб. А що робити, якщо це поки що складно передбачити? Тоді вибирайте тариф, який вам найбільше подобається, а якщо не підійде - його можна змінити на початку місяця, а у деяких провайдерів в той же день. Виняток становить випадок, коли ви підписали договір з допсоглашением - в такому разі змінити тариф 3G Інтернету досить проблематично - швидше за все доведеться заплатити штраф.
Якщо безпровідний Інтернет вам потрібен лише час від часу, або як резервний, на випадок виходу з ладу основного інтернет-провайдера, то ваш вибір - тарифи без абонплати. Такі варіанти сьогодні є у кожного 3G провайдера - PEOPLEnet, CDMAua, Інтертелеком, Тримоб (він же раніше Укртелеком ОГО! Мобільний, Utel) і "Коннект 3G CDMA" МТС Україна. Для того, щоб скористатися такими тарифами, вже не потрібно підписувати договір - провайдери пропонують такі послуги передплаченого основі.
Для непередбачуваного використання добре підходять 3G тарифи з денною оплатою - хіт останнього часу (їх не пропонує тільки ТриМоб). Такі передбачають оплату тільки за ті доби, протягом яких був хоча б один вхід в Інтернет.
Підготовлених користувачів зацікавлять пакети з включеним трафіком і щомісячною абонплатою. Більшість операторів пропонують широку лінійку таких тарифів, і кожен користувач може підібрати пакет під свої потреби.
Якщо ж ви досить багато користуєтеся Інтернетом, не хочете витрачати час на контроль трафіку і вам зручніше платити фіксовану ціну - тоді ваш вибір - безлімітні тарифи. В даний час такі варіанти пропонуються з щомісячною або щоденною оплатою. Далі ми розглянемо, що пропонує кожен з операторів 3G Інтернету.

Інтертелеком

Зараз Інтертелеком забезпечує ймовірно найкраще покриття 3G Інтернету по всій Україні, при цьому тарифна лінійка теж досить вигідна. Єдине, на що можна поскаржитися - це окремі і більш високі тарифи на 3G Інтернет за технологією Rev.B в середньому в два рази вище звичайних.
Базова лінійка тарифів називається "3G Адреналін", пакети трафіку можна замовити у відповідності з потребами - від 500 до 30000 МБ. Якщо трафік не вистачає - можна замовити пакет побільше.
Але мабуть самий популярний 3G тариф від Интертелкома - "Вільний доступ". У цьому тарифі на добу надається 1000 МБ трафіку за 5 грн, причому якщо не користуєтеся - не платите.

Буквально нещодавно з'явилися ще дві пропозиції з щоденним лімітом трафіку у 1000 і 2000 МБ, але щомісячною абонплатою в 100 і 150 грн.

PEOPLEnet

Найстаріший провайдер 3G Інтернету традиційно пропонує всі типи тарифів. Тариф без абонплати називається Вільний Інтернет, коштує 60 грн, 50 грн вже на рахунку. Кожен мегабайт коштуватиме 15 копійок.

Якщо ваше споживання трафіку становить хоча б 500 мегабайт на місяць, то варто задуматися про вибір тарифного плану з абонплатою і включеним трафіком. Обсяг трафіку в таких тарифах варіюється від 2 до 30 гігабайт, при абонплаті від 60 до 300 грн. Зверніть також увагу, що у PEOPLEnet інтервал тарифікації сесії передачі даних (Інтернет) - 1 МБ (мегабайт), тривалість кожної сесії округлюється до цілої кількості мегабайтів в більшу сторону, а до вартості тарифів і трафіку додається 7,5% податку в пенсійний фонд.

МТС Коннект 3G

3G Інтернет без контракту від компанії МТС Україна називається "МТС Простий Коннект". Абонплата не передбачено, вартість одного мегабайта - 9 копійок. Сам пакет коштує 60 грн, при цьому на рахунку 20 грн.

Крім пакету "Простий Коннект", МТС так само пропонує "Безлімітний без контракту". Передбачена оплата 8 грн за добу, коли ви хоча б один раз підключалися до Інтернету. Є так само і мінус - швидкість обмежена 0,38 Мб/с, а насправді вона буде ще менше.
Досить цікаво виглядає тариф "БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ", єдиний з тарифікацією по часу. За 3 гривні в день ви отримаєте безлімітний доступ в Інтернет, без обмеження швидкості, але не більше однієї години (сумарно за добу). Якщо Інтернет вам потрібен не часто, але якісний і безлімітний тариф "БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ" може бути вдалим вибором. Кожна наступна хвилина використання тарифікується по 5 копійок (або 3 гривні за годину).
Зверніть увагу, що одночасно продаються модеми як для швидкісної послуги МТС Коннект 3G CDMA 450, так і для більш повільною - GPRS/EDGE. При купівлі останнього ви не зможете використовувати зазначені стартові пакети та підключатись до 3G Інтернету.

ТриМоб (Укртелеком ОГО! Мобільний, Utel)

Стартовий пакет від компанії Укртелеком (раніше Utel) називається ОГО! Мобільний u'try. Вартість мегабайта складає 10 копійок за МБ. Сам стартовий пакет коштує 50 грн, при цьому на рахунку 10 грн і 550 МБ трафіку на 30 днів з моменту активації.

Стартовий пакет Укртелеком u'try можна використовувати не тільки з USB-модемом, але і з будь-яким телефоном GSM, підтримує технології 3G - UMTS/HSDPA. У разі, якщо відсутня покриття Укртелеком, підключиться до Інтернет можна в роумінгу оператора Київстар - в режимі GPRS/EDGE і по 40 коп за МБ. Можна так само придбати оптом Інтернет - 0,5 ГБ за 30 грн, 1,5 ГБ за 60 грн або 8 ГБ за 120 грн.
Тариф "u'try" позиціонується як пробний. Для постійного використання Укртелеком пропонує підключиться на контракт. На вибір пропонуються 3 тарифу - 2 ГБ за 60 грн, 10 ГБ за 120 грн і "Безлімітний" - 25 ГБ за 180 грн. Крім цього, можна замовити пакет додаткового трафіку - 1 ГБ за 30 грн, 2 ГБ за 40 грн і 5 ГБ за 50 грн.

Висновки

Кожен з 3G провайдерів пропонує тарифи з оплатою по трафіку, від 1 до 15 копійок за кожен мегабайт, в тому числі взагалі без абонплати. В даний час тільки у деяких провайдерів залишилися безлімітні 3G тарифи, з щоденною або помісячною оплатою.
У середньому, незважаючи на різні умови, 500 мегабайт трафіку будуть коштувати вам приблизно 30 гривень, за 50-60 грн можна отримати близько 2000 МБ за 100 грн - 5000 МБ, за 150 грн - 10000 МБ, і за 200-300 грн - 20000-30000 МБ. Є у кожного провайдера свої цікаві рішення, що дозволяють знизити щомісячну вартість, тому підібрати потрібних тариф під своє споживання можна практично завжди.
 
Крім щомісячної вартості, найважливішим параметром послуги доступу в Інтернет є швидкість передачі даних. Погодьтеся, приємно, коли Інтернет "літає", все відкривається швидко, Skype працює без затримок. І зовсім сумно, коли завантаження кожної сторінки доводиться чекати хвилинами (деякі клієнти розповідали, що чекаючи завантаження сторінки, вони виходять покурити. Ми ж безумовно за здоровий спосіб життя :).
У більшості випадків висока швидкість визначається хорошим покриттям провайдера і не буде коштувати вам додаткових грошей, а за низьку швидкість ви не отримаєте знижок. Тому, насамперед необхідно визначити провайдера з хорошим покриттям і швидкістю, а вже потім визначатися з тарифами. Для вирішення цієї задачі ми рекомендуємо послугу Мультитест - підбір провайдера з реальної швидкості з виїздом майстра. В такому випадку ви будете впевнені, що вибрали найкращий варіант.

Читайте також:

Автор:

Сподобалася стаття? Поділіться їй з друзями!