В Київській області (та і в цілому по Україні) доступні такі варіанти бездротового Інтернету:
Насправді бездротовим Інтернетом через супутникову антену мало хто користувався, і цей вид Інтернету обріс великою кількістю міфів. Якщо коротко, то супутниковий Інтернет - дуже дорогий (обладнання, так і абонплата), відносно повільний (64-128 Кбіт за великі гроші, 1-10 мегабіт - за нечувані) і не зовсім безлімітний (починаєш качати - знижується швидкість).
Вообщем, якщо хоч якась цивілізація навколо є - краще спочатку розглянути інші варіанти. Детальніше про супутниковий Інтернет в нашій статті - Супутниковий Інтернет TooWay.
2G Інтернет характеризується відносною дешевизною самого модему-стартового пакету. З іншого боку, це компенсується драконівськими тарифами, встановленими за замовчуванням - зазвичай це 1 грн за МБ, тобто скачати фільм 700 МБ буде коштувати 700 грн. Типове поповнення в 100-200 грн летить за кілька днів. В принципі, боротися з цим можна за допомогою покупки трафіку пакетами.
Цей варіант Інтернету досить поширений в невеликих населених пунктах і за містом. Враховуючи швидкість і вартість, зрозуміло чому користувачі 2G Інтернету найчастіше звертаються до нас, щоб підібрати варіант краще :)
3G Інтернет значно лояльніші за тарифами. Базовий варіант без абонплати обійдеться в 9-15 копійок за МБ. Кожен провайдер пропонує тарифи з включеним трафіком - за 100 грн можна розраховувати на 2-5 Гігабайт, за 150-200 грн - 10-25 ГБ. Останнім часом стали популярні тарифи з денною оплатою - за 5-10 грн в день можна отримати від гігабайти трафіку до повного безліміту. Детальніше про 3G тарифи - Тарифи 3G провайдерів - скільки мегабайт Інтернету?
Інтернет 3G можна налаштувати під себе. Для організації Wi-Fi покриття по всьому будинку або квартирі існують 3G Wi-Fi роутери. Для випадку поганого сигналу можна встановити підсилюють антени. Вообщем, 3G - це найбільш цікавий безпровідний Інтернет для передмістя Києва.
Модеми для 4G Інтернету варто ще трохи дорожче, ніж для 3G. Для створення Wi-Fi і підключення до дротової мережі використовуються спеціальні 4G роутери, в 2-3 рази дорожче ніж модеми. Є так само модеми-антени для зовнішньої установки. Докладніше у нашій статті - 4G Інтернет - WiMAX від FreshTel і Giraffe.
У кожного 4G провайдера домінують безлімітні тарифи, з обмеженнями швидкості і без. За 120-130 гривень в місяць можна отримати безліміт зі швидкістю 1-2 мегабіта в секунду. Тестування 4G, як і 3G Інтернету, входить в послугу Мультитест.
Вартість підключення становить зазвичай від однієї до кількох тисяч гривень. Тарифи зі швидкостями від 0,5 до десятків мегабіт можуть становити від сотень до тисяч гривень, в залежності від оператора. Відповідний радіоінтернет ми можемо підібрати в разі, якщо за результатами Мультитеста покриття 3G/4G Інтернету недоступно або не влаштовують швидкості.
Читайте також:
3G Інтернет в Україні
Підключити Інтернет в передмісті - 5 рад
Супутниковий Інтернет TooWay
Поки що немає нічого ;(