Навіть якщо ви далекі від тонкощів телекомунікацій, напевно, не раз чули про оптоволоконний Інтернет. Адже це самий швидкий з доступних варіантів підключення до Мережі з усіх існуючих.
Оптичні мережі в загальному вигляді позначаються як FTTx, тобто Fiber To The X - «оптоволокно до точки «х»». Зміна останньої літери скорочення дає кілька різновидів мереж за технологією fttx щодо близькості оптоволокна до кінцевого користувача:
Найшвидшим варіантом є FTTH, оскільки він дає найбільшу смугу пропускання. В будинку користувача розміщується термінал (ONT/CPE), до якого підводять ftth кабель, а вже звідти - до ПК. Оптичний кабель передає сигнал зі швидкістю до 1 Гбіт/с, тобто в 10 разів швидше Ethernet. Крім того, швидкості прийому та передачі трафіку користувача рівні.
При підключенні Інтернету за технологією fttx використовуються дорогі обладнання та фахівці, тому fttb/ftth далеко не всім провайдерам по зубах. А ось FTTN/FTTC є бюджетними і вже застарілими рішеннями. Використовуються, в основному, дрібними провайдерами, які не мають коштів на прокладання оптоволокна ближче до кінцевого споживача. На виході - проблеми зі швидкістю, перешкоди на лініях, пов'язані з застарілими мідними кабелями, і інше.
FTTB є найбільш доступним для користувача варіантом, реалізованим дуже просто: до будинку підводять оптику, а в квартиру - звичну виту пару, яка піде прямо в мережеву карту ПК (або роутер, а потім вже в ПК, якщо потрібен Wi-Fi). Така схема дозволяє отримати оптимальну якість Інтернету за досить демократичною вартістю. Швидкість обмежується 100 Мбіт/с (саме стільки витримує кабель «вита пара»). Тарифи в межах 60 - 150 грн/міс.
FTTH Інтернет може бути організований одним з двох шляхів - на базі Ethernet або ж PON.
Ethernet FTTH використовує комутатори з оптичними портами або трансиверами, які об'єднані в кільце Ethernet або ж зірку. Розташовується обладнання на горищі будинку. Користувачів підключають через порти комутатора. Такий підхід дає надійність і хорошу спадкоємність з мідною інфраструктурою. На абонентській стороні для підключення в квартирі має бути встановлено пристрій CPE (Customer Premise Equipment).
FTTH PON (пасивні оптичні мережі) розгортається до абонентам за допомогою сплиттеров - пасивних оптичних розгалужувачів, що мають коефіцієнт ділення починаючи від 1:2 і закінчуючи 1:128. Таке підключення коштує дорожче за рахунок високої складності і вартості абонентського ONT порівняно з CPE.
Як бачите, технології fttx досить поширені і доступні. Всі варіанти підключення відрізняються ступенем віддаленості оптоволокна від кінцевого користувача і заміною його на звичні мідні кабелі. Багато хто з нас є або ж ось-ось стануть абонентами мереж fttx. Чим далі оптика, чим більше кількість користувачів на канал і мідних проводів, тим нижче буде швидкість Інтернету в точці підключення.
Багато українські провайдери використовують fttb і навіть ftth, несучі користувачам вагомі переваги:
У нас ви можете перевірити доступність підключення FTTx Інтернету у вашому місті/районі/будинку, після чого залишити заявку на підключення, яку вибраний провайдер реалізує протягом 2-3 днів.
Вам більше не потрібно переглядати сайти провайдерів в пошуках найбільш вигідної пропозиції - все є у нас. Крім того, підключаючись з Multitest, ви отримаєте вагомий бонус на рахунок, заповнивши нескладну анкету. Легкий старт з кращими умовами доступний вже зараз!
Сподобалася стаття? Поділіться їй з друзями!